XLR-18R0507B-R
EATON
EATON XLR-18R0507B-R
image shown is a representation only
XLR-18R0507B-R
Description: SUPM 500F 18V -5+20% Supplier: Eaton Electronics Matchcode: SUPM500F18V Rutronik No.: KUK1439 Unit Pack: 1 MOQ: 1 Packaging: INDIVIDUAL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
500 F
V(N)
18 V
Style
MODULE
Mounting
SPECIAL
ESR(DC)
0.0017 Ohm
T(A)max
65 °C
Height
177 mm
Length
417 mm
Width
68 mm
T(A)min
-40 °C
Balancing
PASSIVE
Tolerance
-5+20 %